Przejdź do głównej zawartości

EGZAMIN WSTĘPNY NA ARCHITEKTURĘ

Egzamin wstępny na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej składa się z dwóch etapów przeprowadzanych co roku tydzień po tygodniu w czerwcu. Aby przystąpić do egzaminu wystarczy zarejestrować się, a następnie w określonym terminie zjawić się na miejscu.
Pierwszy etap egzaminu wstępnego to egzamin z rysunku. Wydział zapewnia potrzebne nam do wykonania zadania materiały, zaś tematy zdradzane są dopiero podczas egzaminu. W ciągu pierwszego etapu egzaminu stworzyć trzeba dwa rysunki odpowiadające na zadane tematy. Jeden z tematów wymaga na ogół bardziej artystycznego myślenia (np. interpretacja cytatu, bądź wspomnienia). Drugi temat sprawdza umiejętność logicznego myślenia oraz wyobraźnię przestrzenną (np. pawilon wykorzystujący w swojej elewacji zasady odbijanego w lustrach promienia). W sumie za pierwszy etap możliwe do uzyskania jest 200 punktów, po 100 za każdy z rysunków.
Do drugiego etapu egzaminu zostają dopuszczone osoby, które przeszły pierwszy etap egzaminu z odpowiednim wynikiem. Potrzebna ilość punktów do uzyskania zależna jest od wyników pozostałych kandydatów. Drugi etap egzaminu sprawdza umiejętności modelarskie odpowiadające na zadany abstrakcyjny temat (np. forma zamknięta, a forma otwarta). Wszystkie potrzebne do wykonania materiały są dostarczane przez uczelnie zaś uzyskać można za drugi etap 100 punktów.
Poza punktami uzyskanymi z egzaminu uczelnianego pod uwagę przy rekrutacji brane są również wyniki egzaminu maturalnego (język polski, język obcy oraz matematyka). Aby lepiej się przygotować do egzaminu warto zajrzeć na stronę wydziału (www.arch.pw.edu.pl) i zapoznać się z archiwalnymi tematami.
Szkoła rysunku SEALART oferuje kursy przygotowujące do egzaminu, prowadzone przez osoby, które ów egzamin mają za sobą i są gotowe podzielić się swoim doświadczeniem.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Blog Sealart

Już jest !!!   :) Wspólnie z naszymi prowadzącymi stworzyliśmy dla Was bloga ! Wszystkie teksty związane są z naszą pasją, czyli ✏ rysunkiem ✏ jednak staraliśmy się na tyle zróżnicować tematykę, aby każdy znalazł coś dla siebie. Klikajcie :   http://blog.sealart.pl/ Jeżeli Wam się spodoba, obiecujemy wrzucać coraz więcej wpisów !   :) # kursrysunku   # historiasztuki   # rysunek   # rysunekportretowy   # teczkaprac # egzaminpw   # przygotowanienaASP   # szkic   # szkicownik   # Sealart # szkołarysunku   # komiks   # streetart   # architektura   # ASP

Kursy wakacyjne!

Kursy wakacyjne Serdecznie zapraszamy na intensywny kurs rysunku odbywający się w wakacje. Zajęcia będą prowadzone codziennie przez cały lipiec i sierpień. Warsztaty wakacyjne przeznaczone są dla najbardziej wymagających osób, które w jak najkrótszym czasie chcą nauczyć się rysunku. Częstotliwość zajęć pomaga w bardzo szybkim czasie opanować podstawowe techniki rysunku i malarstwa a także podnieść umiejętności osób zaawansowanych. Cały tydzień to az 21 godzin zajęć dla grup starszych i 10,5 godzin dla dzieci!!! Cennik: Każdy tydzień to aż 21h warsztatów dla grup starszych i 10,5h dla grupy dziecięcej!!! I tydzień – 300zł II tygodnie – 550ł III tygodnie – 750zł IV tygodnie – 900 zł Każdy kolejny tydzień uczęszczania na nasze zajęcia to 50zł mniej. (Koszt miesięczny to 900zł.) Istnieje możliwość zapisu miesięcznego - 240zł za zajęcia 3h dwa razy w tygodniu (Dzieci 240zł - 2 razy w tygodniu 1,5h ; 120zł raz w tygodniu 1,5h).  Grupa dziecięca: Warsztaty prowadzone w godzinach 10:00-11:30 l

STREET ART.

Definicja wg. Wikipedii…Czyli lekcja historii “Street art – dziedzina sztuki tworzona w miejscu publicznym, najczęściej „na ulicy” w formie bezprawnej ingerencji. Termin zawiera w sobie tradycyjne graffiti, lecz często jest użyty dla odróżnienia aktywności artystycznej w przestrzeni miejskiej od wandalizmu. Określenia street art najprawdopodobniej po raz pierwszy użył Allan Schwartzman w 1985. Street art nie posiada ściśle określonych reguł działania, struktur dzieła, ani innych wyznaczników. Każdy tworzy jak chce i gdzie chce, przy czym w opinii odbiorców nie koniecznie jest to uznawane za działalność artystyczną” A teraz subiektywnie Obecnie street art jest dziedziną sztuki powszechnie znaną i cieszącą oko. Nie do końca jest prawdą o bezprawnej ingerencji w przestrzeń miejską, organizowane są wszelkiego typu festiwale w czasie których urządzane są także warsztaty min.muzyczne i pokazy właśnie o tematyce graffiti itp. Sztuka tego rodzaju ma na celu ukazanie miasta/państwa ze stron